Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zavaření praskliny plastové lodě

Kterak si zavařit prasklinu v domácích podmínkách . Nejprve sehnat stejný materiál nejlépe odřezky z výroby od výrobce vaší lodi . Avšak pokud seženete jen plast od jiného výrobce lodí , bude to držet také . Nastřihat si plast na tenké proužky . Vydlabat V zářez okolo praskliny ( v případě silnějšího materiálu a dostupnosti z obou stran vydlabat X zářez . Horkovzdušnou pistolí s zužovacím nástavcem a regulovatelnou teplotou 300-400 st.C. podle síly sváru nahřívat svár za současného vkládání prutu plastu . Osobně dávám přednost funkčnosti a tak dělám svár mohutnější . Hotový svár lze převálečkovat silonovým válečkem nasazeným na standartní rukojeť natěračského molitanového válečku . Nebo jen svár jednoduše přebrousíme .

pro zpevnění sváru by se šiklo toto , kdyby do toho někdo chtěl investovat .

video z vaření

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Záplata

(Kuba, 9. 1. 2014 16:40)

Ahoj
Jak jsi postupoval v případě té záplaty ? Potřeboval bych něco podobného vytvořit na kajaku abych zesílil dno :) díky za každou radu Kuba

Re: Záplata

(žralok, 10. 1. 2014 7:33)

Takovádle záplata je vždycky špatně a jen poslední řešení . Pokud to jde bylo by lepší ji udělat zevnitř lodi . Každopádně slabej ohebnej materiál na záplatu a postupně pokládat a pokud možno natavovat na loď . Okraje samozřejmě ovařit . Lepší dělat ve dvou a šikne se váleček , kterým to snadněji tvaruješ při pokládání .