Jdi na obsah Jdi na menu
 


Černovický potok

aneb jak dokonale nasrat manželku !

Tak jsem nedávno šel okolo Černovického potoka u Soběslavi pěknou  přírodou a koukal , že ač je všude sucho , potok by šel sjet na lodi. Vodočet na netu s 0,6 kubíky byl sice alarmující , ale prošlý úsek je proložen jezy a tudíž s dostatkem vody ,  široký , s pěknou rozkvetlou přírodou okolo a ve vodě lekníny . Takto jsem ho vypodobnil manželce a vyrazili  celá rodina na nejbližší  nástupní místo  o něco výše než jsem došel na procházce .

 Pod mostkem u Sedlečka u Soběslavě to vypadalo slibně  a těch pár očekávaných přetahovaní , než se dostanu na prošlý úsek určitě přežijeme .Vždyť je to  jen kousek . Podceněnou klikatost toku popsal kluk po cca půl hodině při výstupu na břeh slovy " hele támhle jsme začínali "  .

Postupně   v meandrech  začalo přituhovat a zanedlouho se z jízdy stalo více prorážení roští a přetahovaní kmenů , než plavba . Ze začátku manželka ještě vykřikovala , že by chtěla mít normálního chlapa a vůbec držkovala , ale časem jí došly síly a zmlkla . Jednou , když jsem se na ní otočil a viděl výraz v jejích očích úplně jsem se lekl . Povídám jí " jestli se míníš takhle tvářit , tak si tě vyfotím a pak budu s tím snímkem strašit malý děti ". Je vám divný to otočení ? Ne fakt nebyla na kormidle , jen jsem jí jako už po mnohokrát táhnul v lodi pěšo zataraseným korytem . Na břeh se přes vysoké kopřivy totiž vystoupit nedalo a nechat jí putovat vodou se stálým zakopáváním o větve pod vodou bych si  netroufl. Navíc na to nebyla ani oblečená páč to přece měla bejt ta bezproblémová plavba  kde namočení nehrozí .  Trvalo to dost dlouho , ale nakonec jsme se dostali do míst , kde konečně byla slibovaná romantika . Sice jsem už chválu nesklidil , na to už byly předchozí zážitky příliš intenzivní , ale bylo tam pěkně . Spodní úsek už byl  klidná plavba v pěkné přírodě proložená  zahrádkami a i na houbaření z lodi došlo .

 Končili jsme u vakového jezu . Dále by se pokračovalo městem v navigaci a díky rozšíření řečiště by to i dost drhlo . Navíc bychom mohli asi někoho vyděsit páč náš vzhled byl dost žalostný . Z odhalených částí těla mi z mnohých šrámů tekla krev a zbytek byl alespoň nateklý od kopřiv . Vlasy i loď plná vegetace a pavouků jak nějaké lesní strašidlo .

Koukli jsme se na sebe se synem a já povídám " to byl mazec co ? "  On se pousmál , kouknul na oblohu  a odpověděl " a to nás ještě minula ta bouřka ! " .

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář