Jdi na obsah Jdi na menu
 


Recygara

11. 12. 2017

 

 
Při pohledu na volné místo v krakorci mĕ napadlo, že jedna loď by se mi do rodiny ještě hodila a tak píšu email Mílovi s poptávkou na co nejlacinější loď. Mám představu něčeho prasklého z půjčovny, ale dostává se mi nabídky dvou nových Agar z recyklátu. Mají prej díry na palubě, ale jsou jen za odvoz.

Původní nové Agary

Původní nové Agary

Vydávám se do fabriky na výrobu lodí, kde na mě ve vysoké trávě čeká překvapení ve formě dvou hodně nezdařených pokusů o upečení Agary z již dříve použitého plastu. Bohužel v Čechách nedokázal nikdo plast dostatečně jemně nadrtit a hrubší zrno se špatně natavovalo ve formě. Tím vznikl sice zajímavě hrubý povrch s kropenatou barvou, ale také četná slabá místa a díry. Nějak nahlas zvažuji, jestli ta spousta práce za to stojí. Nepomáhá ani narážka pracovníka, že takovou loď nikdo jiný nemá. Ono to totiž platí o všech mých lodích. Nakonec si přeci jen domů přivážím obě lodě s tím, že v nejhorším případě budu mít pořádně velký truhlíky na kytky do zahrádky.

Původní nové Agary

Původní nové Agary

Po pár dnech přešlapování okolo lodí se přeci jen pouštím do první z nich. Největší díry na palubě plánuji převařit záplatou. Napřed ale vyřezávám nepravidelné ostré okraje, čímž vznikají trojúhelníkové otvory, které vůbec nevypadají špatně. Na klidnou vodu dobře použitelné, ale já raději peřejky a to by do lodi dost zatékalo. Pochybuji, že by můj háček pravidelné oplachování svých nohou ocenil, a tak je podkládám pěnou namísto náročnějšího vaření záplat. Většina použité pěny jsou zbytky z předchozích výrob klečení. Spolu s použitím části ráhna windsurfingu jako šprajcu a starých sedaček podtrhuji recyklační původ lodi. Vařím viditelné díry v bocích a dně a provádím první zkoušku těsnosti napuštěním vody dovnitř lodi. Jejda to není loď, ale kropáček. V hrubém a strakatém dnu nebylo vidět spoustu malých dírek, jak po zásahu brokovnicí. Pověsit loď ke stropu skleníku, tak mám nádherný zavlažovací systém.

Nová Recygara

Nová Recygara


Nová Recygara
Nová Recygara

Mravenčí práce s označováním a vařením dírek začíná, ale nakonec vítězím a zbývá jen vymyslet lodi jméno. K tomu se přímo podbízí složení slov recyklace a Agara.

Nová Recygara

Nová Recygara

Tak takhle vznikla Recygara – loď, co nikdo nemá se jménem, na jehož zadání google odpovídá: „Měli jste na mysli: CYGARA?“

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář