Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čerťáčky 2013

Zde je už kompletní výběr od všech .

Foto v plné kvalitě ode mě ke stažení zde   http://uloz.to/x2R3auPh/certacky-2013-rar

Foto od Gábiny k prohlédnutí zde http://gabina-cz.rajce.idnes.cz/Certaky_2013_-_6_kubiku/

a stažení zde http://ulozto.cz/xAWNdZW4/certaky-rar

od Libora http://uloz.to/x8i91zcE/2013-08-18-little-devils-libor-rar

od Pavela a Terky http://uloz.to/xY9pbS4M/kinder-certkaky-2013-zip

David k prohlédnutí zatím zde ( ke ztažení budou záhy ) http://picasaweb.google.com/xalbrech/CertakyZaMaleVody2013

Zdeněk má krásné video a pár fotek na zhlédnutí zde http://borikasynove.rajce.idnes.cz/certaky_6kb_kanal_CB_18.-19.8./

a to video ze schodů ke stažení zde http://uloz.to/xMxAR9Td/schody-avi

7krát krátké video zde http://www.youtube.com/user/zralok75   v případě zájmu též nahraju na uložto .

 

Pro ty co nevěřli , že jsme měli méně vody než v Listopadu důkaz pro porovnání spodního kamene uprostřed škvíry . ( Viz odkazy dolejc .)Ten rozdíl je vidět na vícero fotkách a taky to bylo drobet přerovnané . Na jedné fotce ze schodů jsem našel v listopadu kámen nastojato cca 1m nad hladinou a nyní leží téměř naplacato . Nejvíc mě ale zklamala Loučovická kaskáda , která v Listopadu byla soustavou pěkných šikmých vln a teď to bylo slušný šutroviště . Samozřejmě nejhorší je úsek pod schodama , kde se postupně řeka rozšiřuje a mnohdy není cesty mezi kameny a musí se zkrz nahulváta . Tímto zrazuji od často tázaného použití nafukovacích deblovek páč by to bylo zbytečné trápení .

https://zralok.estranky.cz/fotoalbum/fotky-z-vody/listopadove-lipno-za-6-kubiku/#photo_8870

a

https://zralok.estranky.cz/fotoalbum/fotky-z-vody/certacky-2013/#photo_9602

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

jak to bylo u nás

(Radek, 28. 8. 2013 12:47)

Ahoj, tak jsme to včera 27.8. 2013 vyzkoušeli.Ještě jednou mockrát díky za ty informace. Celkem cítím ramena Nejvíc se nám nakonec hodila ta informace s tím parkováním. Protože zhruba od Škvíry jsme si vyzkoušeli pěší turistiku s lodí na zádech Dopadli jsme jak psal Had na diskuzi na Raft.cz , akorát, že oni už nejeli.
My jsme vyráželi z domova až po 12h, takže jsme pod přehradu dojeli kolem 15h, tam už byl roj závodníků, takže jsme se jim nechtěli plést do tréninku, už tou dobou začínali pouštět průplachovou vodu 18m3 .Takže jsme si dali standartní štreku pod slalomkou až k Oknu. Díky za pozbuzení k Loučovické, byla to paráda.
No a pak jsme přijeli k Oknu, obnesli ho a šli na průzkum, v podstatě jsme jeli asi s vodou, takže stav byl stále víc než slušný. Podívali jsme se na tu první kaskádu, je to řekl bych do 500 m od okna, takové prudké rovné klesání zakončené menším skokem do válce (napravo kamen). No vypadalo to stále jak při pouštění, takže jsme zvažovali, zda jet či nejet, on už i ten průjezd přes ty kameny v úvodu byl úplně jiný středem to rozhodně nešlo (máš ty záběry na video pod tím Oknem). No když jsme se vrátili k lodi voda trochu už opadla ale řekl bych že to muselo být kolem 10m3 spší přes. Hned ten úvod jsme jeli co nejvíc vlevo, bezproblémů to tam šlo vody víc než dost, ten střed byl za toho stavu mazec. No sjeli jsem k té kaskádě tam už se začalo zdát, že vody zase krapet ubylo. Ten válec pod skokem se zmírnil ale skok se zvětšil.
Pak jsme jeli dál a voda ubývala rychleji, při prohlídce jednoho zablokovanýho místa mezi tou kaskádou a Škvírou, nám tak během ani ne 10 min. musel voda klesnout tak o 15 cm minimálně. Ještě větší sranda byla když jsme k němu přijeli a vše bylo jinak, protože, to kleslo ještě víc a my jsme to tam skoro nepoznávali. No ke Škvíře jsme pak nějak doskákali, pod ní nasedli, podívali se na horu a zjistili, že opravdu voda došla. Škvírou nic neteklo, takže jsme zkusili sjet ještě kousek, ale to už jsme prakticky ani pádla nepotřebovali, jen jsme se přetahovali rukama přes kameny.
Asi tak v půli úseku mezi Škírou a Schodama jsme to úplně zabalili a vydali se na pěší turu. Shodli jsme se, že tam mohlo tak týct 3-4m3, byl to opravdu už jen potůček.
Každopádně jsme byli nadšení, dali jsme si tu standartní štreku za normální vody a jeli i Loučovickou. Škoda jen, že se nedali vyzkoušet víc ty Čerťáky, ten úvod byl víc než slušněj, čekali jsme že by jsme to mohli celé jet tak při 7-8m3 , ten stav na vršku mohl mít tak kolem 10m3, tak jsme doufali že to třeba přiškrtí miň nebo max. na 6m3, plus ještě nějaká voda bude odtýkat z toho předchozího pouštění.